Prof. Dr. Tura USLU

Prof. Dr. Turan Uslu 1990 yılından beri Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanı olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr Turan USLU; kas iskelet sistemi sorunları, romatizmal hastalıklar, akut ve kronik ağrı sendromları, çene eklemi ağrıları, bel ve boyun fıtıkları, omurga hastalıkları, osteoporoz gibi pek çok hastalıkla primer olarak ilgilenmektedir.

Epidural ağrı tedavisi, sakroiliak eklem enjeksiyonları, çeşitli yumuşak doku ve eklem içi enjeksiyonları Prof. Dr. Uslu tarafından sıklıkla başvurulan tedavi yöntemleridir.
Akut ve kronik ağrı sendromları
Kas- iskelet sistemi ile ilgili problemler
Romatizmal hastalıklar
Çene eklemi ağrıları
Bel Fıtığı ve boyun fıtığı
Osteoporoz
Yumuşak Doku Romatizmaları
Miyofasiyal Ağrı Sendromu
Fizik Tedavi
Kuru İğne Tedavisi
PRP
Epidural ağrı tedavisi
Proloterapi
Omurga hastalıklar
gibi pek çok hastalıkla primer olarak ilgilenmektedir.Fizik Tedavi, Kuru İğne Tedavisi , Proloterapi , PRP uyguladığı yöntemlerdendir. Epidural ağrı tedavisi, sakroiliak eklem enjeksiyonları, çeşitli yumuşak doku ve eklem içi enjeksiyonları Prof. Dr. Uslu tarafından sıklıkla başvurulan tedavi yöntemleridir.

Prof.Dr.Turan Uslu’nun Kişisel web sitesi ; www.turanuslu.net 'dir.

Uyguladığı tedavi yöntemlerinden;

Kuru iğne tedavisi (IMS) ile ilgili bilgilendirme yaptığı web sitesi;www.kuruigne.com'dur.

IMS; Kanada’da yaşayan Malezya asıllı Dr. Gunn tarafından geliştirilmiş bir ağrı tedavi metodudur. (About Dr.Chan Gunn) Prof.Dr.Turan Uslu IMS (kuru iğne tedavisi) yöntemini Türkiye’de ilk uygulayan kişidir ve bu konuda çeşitli eğitimler vererek ilgili bir çok sağlık personelinin yetişmesine katkıda bulunmuştur.

Proloterapi ile ilgili bilgilendirme yaptığı web sitesi;www.proloterapinedir.com 'dur.
checkmap-markerenvelope linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram